Theme Preview Rss

Carpooling metodą na ekologiczne podróżowanie

Carpooling to zjawisko polegające zmniejszeniu kosztów podróży samochodem poprzez wspólne podróżowanie. Sama metoda podróży nie jest niczym odkrywczym, jednak moda na takie podróżowanie pojawiła się dopiero w ciągu ostatnich kilku lat. Wtedy też zaczęły tworzyć się serwisy internetowe łączące tych, którzy mieli samochód i wolne miejsca z chętnymi na podróż w czyimś samochodzie.

Carpooling jest najbardziej popularny dla przejazdów międzynarodowych. W takich przypadkach oszczędności są największe, a sama metoda podróżowania może konkurować z przelotami. Na jednym z najbardziej popularnych serwisów o carpoolingu (carpooling.pl) zarejestrowanych już jest ponad 10 tysięcy użytkowników, a z najpopularniejszych miast dostępnych jest kilkanaście ofert przejazdów do różnych miast za granicą. Na przykład na dzień dzisiejszy dostępne są dwa przejazdy z Warszawy do Monachium jeszcze w listopadzie.

Niestety nie we wszystkich miastach carpooling jest jeszcze popularny. Dla przykładu nie ma żadnego przejazdu z Łodzi do Katowic. Do Poznania dostępna jest tylko jedna oferta. Mimo niewątpliwych zalet carpoolingu nie każdemu może przypaść do gustu. Przede wszystkim, wybierając podróż samochodem może zależeć nam nie tyle na łatwości w dotarciu do konkretnego miejsca, ale także na prywatności i wolności wyboru.

Nie mniej jednak, carpooling może z powodzeniem konkurować z innymi metodami transportu i jest niewątpliwie bardziej oszczędną i przyjazną środowisku alternatywą dla jednoosobowej jazdy samochodem.

0 komentarze:

Publikowanie komentarza