Theme Preview Rss

Zastosowanie sody oczyszczonej w kuchni do mycia i sprzątania

Soda oczyszczona ma postać miałkiego proszku i znana jest nam głównie z kuchni, gdzie pełni funkcję spulchniacza do ciast. To nie jest jednak jedyne zastosowanie tego związku chemicznego. Soda oczyszczona doskonale również sprawdza się w utrzymywaniu czystości.

Usuwanie brzydkich zapachów

Sodę oczyszczoną możemy wykorzystać do pozbywania się ciężkich do usunięcia zapachów. Gdy rozpuścimy sodę w wodzie, to takim roztworem możemy umyć ręce pachnące czosnkiem lub rybą, co skutecznie usunie brzydki zapach. Podobnie w przypadku lodówki - umycie ścianek pomoże usunąć nieprzyjemny zapach, a pozostawienie miseczki z sodą pozwoli zachować neutralny zapach na dłużej.

Soda oczyszczonaSodę oczyszczoną możemy wykorzystać do pozbycia się złych zapachów nie tylko z kuchni. Włożenie woreczka z sodą do przepoconych butów na kilka godzin pomoże pozbyć się brzydkiego zapachu. Roztworem sody możemy przemyć też kocią kuwetę.

Zastosowanie sody oczyszczonej do prania

Sodę oczyszczoną możemy wykorzystać do prania ręcznego w celu wywabienia ciężkich plam. Wystarczy rozpuścić kilka łyżek sody w ciepłej wodzie i pozostawić pranie na pół godziny. W podobny sposób w roztworze sody możemy odświeżyć odzież, której nie chcemy prać - lekko przepocone, czy przesiąknięte dymem ubrania.

Dodanie sody oczyszczonej do prania zmniejszy użycie proszku i poprawi jego działanie wybielające (tylko do jasnego prania).

Jeżeli nie chcemy często wymieniać gąbek i ściereczek w kuchni, wystarczy zamoczyć je na kilka godzin w roztworze sody. Po wypłukaniu będą jak nowe.

Usuwanie tłuszczu i czyszczenie

Soda oczyszczona bardzo dobrze radzi sobie z tłuszczem, więc można użyć ściereczek nasączonych roztworem sody do mycia kuchni czy kuchenek mikrofalowych. Podobnie w przypadku przypalonych garnków - w takim przypadku najlepiej jest zagotować roztwór sody w przypalonym naczyniu.

Sodę możemy wykorzystać też do czyszczenia srebrnej biżuterii czy monet zanurzając je w roztworze. Soda oczyszczona dobrze rozpuszcza też kamień z doniczek czy z elementów ceramiki - wokół kranów i wylotów z wanien czy zlewów.

Zobacz też:
Co zużywa najwięcej prądu w domu?
Sposoby na mniejsze zużycie wody w domu
Podstawowe zasady feng shui w domu
Usługi sprzątania - oferty

0 komentarze:

Prześlij komentarz