Theme Preview Rss

Ekologiczne sposoby na pozbycie się komarów

Komary mogą skutecznie popsuć nawet najlepszy urlop nad jeziorem czy na działce. Są małe, denerwujące i mimo, że nie wyrządzają dużych szkód, to ich użądlenia mogą być bardzo uciążliwe. Walcząc z komarami najczęściej sięgamy po środki chemiczne często reklamowane w TV. Jednak jest sporo ekologicznych i domowych sposobów na pozbycie się tych denerwujących insektów. Oto kilka z nich:

Jednym z ekologicznych sposobów odstraszenia komarów może być zmiana składu i zapachu naszego potu. By tego dokonać należy przez dłuższy czas (ponad 2 tygodnie) regularnie przyjmować witaminę B6 lub często jeść cebulę i czosnek. Te składniki powodują, że pot ludzki jest dużo mniej przyjemny dla komarów i nie są już tak chętne do kąsania.

Komar na skórzeMożemy też spróbować smarować się silnie pachnącymi olejkami eterycznymi. Do najbardziej skutecznych należy wanilia (olejek do ciasta). Gdy posmarujemy odsłonięte miejsca raz na pół godziny, komary nie będą się do nas zlatywać. Należy tylko uważać na kontakt z ubraniem - olejki eteryczne mogą być trudne do sprania.

Jeżeli chcemy pozbyć się komarów z naszego domu czy mieszkania, możemy w oknie lub na balkonie postawić rośliny takie jak: pelargonia, kocimiętka czy bazylia, które wydzielają woń odstraszającą komary. Podobnie działa pokrojona cebula lub liście pomidora.

Zobacz też:
Sprawdzone sposoby na ukąszenia komarów
Domowe sposoby na odstraszanie komarów
Zastosowanie sody oczyszczonej

0 komentarze:

Prześlij komentarz