Theme Preview Rss

Ekologiczne urządzenia czyszczące parą

W ostatnich latach urządzenia czyszczące parą stały się prawdziwym hitem. Wielu producentów wprowadza na rynek ekologiczne artykuły, które za pomocą strumienia tłoczonej pod ciśnieniem pary wodnej służą do czyszczenia przeróżnych przedmiotów. Oczyszczacze parowe wykorzystuje się do pozbycia brudu i dezynfekcji wielu rodzajów powierzchni, a cała procedura odbywa się bez użycia chemicznych środków czystości.

Urządzenia czyszczące parą to wygodny sposób odnawiania wizualnie przedmiotów, które zyskują zadowalający wygląd sprzed używalności. Para wodna sucha lub mokra nie tylko usuwa uporczywy brud, ale także zabija roztocza, grzyby, niektóre bakterie i wirusy. Pozwala pozbyć się alergenów, nieprzyjemnych zapachów, farb, gum, pozostałości po naklejkach i tłustych nalotów.

Woda w postaci pary zdolna jest penetrować do trudno dostępnych zakamarków, gdzie zawodzą szczotki o długim i krótkim włosiu. Kolejna duża zaleta to mniejsze zużycie wody. Ekonomiczny sposób czyszczenie pozwala z jednego litra wody z sieci wodociągowej uzyskać koło 1700 litrów pary.

Urządzenia czyszczące strumieniem gorącej pary wykorzystuje się do czyszczenia i sanacji znaków drogowych, barier dźwiękochłonnych, przystanków, ogrodzeń betonowych i klinkierowych. Mają zastosowanie także w gospodarstwie domowym. Usuwają brud z mebli, terakoty, glazury, fug, podłóg, ścian, elewacji, okien, gablot. Radzą sobie z przywracaniem czystości wentylatorów, lodówek, zamrażarek, grzejników. Ostatnio cieszą się uznaniem jako doskonałe urządzenie do ekologicznego czyszczenia pomników i nagrobków. Wykorzystywane są także jako mobilne parowe myjnie samochodowe. Piorą oraz dezynfekują tapicerki, dywaniki, sterylizują klimatyzacje samochodowe. Czyszczą od karoserii, felg, pokryć jachtów po silniki pojazdów mechanicznych i urządzeń elektrycznych.

Czyszczenie parą ma zastosowanie w miejscach publicznych, jak na przykład: w szkołach, żłobkach, hotelach, restauracjach, domach opieki, szpitalach czy gabinetach weterynaryjnych. Skuteczna metoda pozwala utrzymać porządek, dezynfekuje często uczęszczane przez ludzi i zwierzęta środowiska, niwelując zagrożenie rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych.

Przenośne urządzenia czyszczące parą można samemu zakupić lub skorzystać z usług firm profesjonalnie zajmujących się czyszczeniem. Warto zapytać, czy posiadają certyfikaty i pozytywną opinię Ochrony Środowiska.

Zobacz też:
Czyszczenie za pomocą octu
Zastosowanie sody oczyszczonej w porządkach
Jak często czyścić klimatyzator domowy?
Oferty narzędzi budowlanych

0 komentarze:

Prześlij komentarz